Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Plešivec, oficiálne stránky

Zber odpadu

Vážení občania!

 

Od 01.06.2019 sa do žltých kontajnerov na plasty nachádzajúcich sa pri bytových domoch môžu

okrem plastov dávať aj viacvrstvové kombinované materiály na báze lepenky - nápojové kartóny

( obaly od mliečnych výrobkov, vína a iných nápojov )  a takisto aj kovy ( kovové obaly, nápojové

plechovky, konzervy ) . Nápojové kartóny a kovové obaly je potrebné pred ich vyhodením vypláchnuť

od zvyškov potravín a zmenšiť ich objem, napr. zošliapnutím .

 

Ďakujeme, že triedite odpady, lebo len triedením vieme všetci ovplyvniť výšku poplatku za odvoz

komunálneho odpadu, aby v budúcnosti nedošlo k jeho zvyšovaniu .  Za odvoz vytriedených zložiek

komunálneho odpadu, teda za plasty, papier, sklo, kovy a VKM neplatíme.

 

Čím viac odpadu vytriedime, tým lepšie!!!


 

Komunálny a separovaný zber

 

Upozorňujeme občanov, že  všetky druhy zberu sa tradične začínajú o 06:30 h. ráno. V istých výnimočných prípadoch sa môže zber realizovať aj v popoludňajších alebo aj vo večerných hodinách.

 

Komunálny odpad je riešený zberom v zberných nádobách o objeme 110 l, 1100 l raz týždenne. Pri uvedených nádobách môžu byť ešte vrecia s logom firmy FURA, ktoré sa odnášajú. Spoločnosť Fúra nie je povinná vrecia bez vlastného loga odniesť- zbierať.

 

Separovaný odpad ako súčasť komunálneho odpadu – jeho zber je riešený formou vriec, ktoré  dostala každá domácnosť -  modré na papier, zelené na sklo, žlté na plasty, červené na kovové obaly a oranžové na tetrapak .  Separovaný zber sa odnáša podľa harmonogramu zberu separovaného odpadu na daný rok, odvoz je vopred hlásený aj v miestnom rozhlase . Spoločnosť Fúra uvedené vrecia na mieste a v momente zberu vyprázdni a vracia späť. V prípade, že Vám v daný deň podľa harmonogramu nebude spred domov odnesený separovaný odpad, hláste to v Kancelárii prvého kontaktu alebo telefonicky na čísle 058/7921135 .

 

Zber separovaného odpadu formou kontajneru s objemom 1100 l -  v obci sa nachádza 10 ks kontajnerov na plasty ( počet vývozov za rok 26 ), 10 ks kontajnerov na sklo ( počet vývozov za rok 26 ) a 9 ks kontajnerov na papier ( počet vývozov za rok 12) .Uvedené kontajnery sú viditeľne označené, je na nich informácia o možnosti uloženia daného druhu odpadu.

 

Medzi ďalšie zložky separovaného odpadu, ktoré sa riadia podľa harmonogramu zberu separovaného odpadu patrí elektronický odpad a kovové odpady ( zber sa uskutočňuje 2 x ročne vyložením pred svoje domy ), nebezpečný odpad ( zber sa uskutočňuje pred obecným úradom 2 x ročne ) a jedlé oleje ( zber je vyhlásený v miestnom rozhlase, fľaše s použitým jedlým olej bez nečistôt je potrebné doniesť do Kancelárie prvého kontaktu alebo do dvora obecného úradu ) .

 

 

Zber nadrozmerného odpadu

 

Zber nadrozmerného odpadu - jedná sa o odpad,  ktorý sa bežne nezmestí do odpadovej nádoby – napr. starý nábytok, matrace a pod. Obec 2 x ročne ( jar a jeseň ) zabezpečuje pristavenie veľkokapacitného kontajnera . Harmonogram a miesto umiestnenia veľkokapacitného kontajnera bude vopred vyhlásený v miestnom rozhlase a vyvesený na webovej stránke obce .


 
Banner.pdf(31.7 kB)Banner.pdf

webygroup

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár


English version
Magyar verzió

9501031

Úvodná stránka